Aktualności

W dniach 17 i 18 kwiecień 2023 rok w ramach stażu dydaktycznego „OKNO NA ŚWIAT” w ćwiczeniach w pracowni umiejętności pielęgniarskich w przedmiocie Podstawy pielęgniarstwa oraz w ćwiczeniach w przedmiocie Pielęgniarstwo wielokulturowe  wzięły udział dr n. o zdr. Marta Kordyzon, mgr Monika Olczyk z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach Collegium Medicum Instytutu Nauk o Zdrowiu

W dniu 24.03.2023 odbył się dla uczniów szkół średnich Dzień Otwarty Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM, połączony z Dniem Otwartym Uniwersytetu Jagiellońskiego, m.in. w Pracowni Teorii i Podstaw Pielęgniarstwa, połączony z pokazem umiejętności zawodowych przez studentów pielęgniarstwa. Wzięli w nim udział nauczyciele: Bogumiła Baran-Osak, Jadwiga Radwańska.

W dniach 20 – 22.06.2022 roku w Krakowie odbyło się spotkanie członków projektu GIVINGCARE Empowering Caregivers realizowanego przez Santa Maria Health School, Coruña University, Ljubljana University, Wydział Nauk o Zdrowiu UJ CM, Eurocarers oraz Filmesdamente Production Studio. W dniu 21.06.2022 uczestnicy projektu wizytowali pracownie umiejętności pielęgniarskich przy ul. Michałowskiego 12. W projekcie tym uczestniczą pracownicy Pracowni Teorii i Podstaw Pielęgniarstwa: dr Anna Majda, prof. UJ, dr Iwona Bodys-Cupak, prof. UJ oraz dr Alicja Kamińska.

26 maja 2022 roku w ramach programu Erasmus+  w Pracowni Teorii i Podstaw Pielęgniarstwa gościliśmy Panią Profesor Bengü ÇETİNKAYA z Pamukkale University Faculty of Health Sciences Department of Pediatric Nursing. W zaprezentowaniu zasobów pracowni umiejętności pielęgniarskich zaangażowały się studentki pierwszego roku pielęgniarstwa: Julia Janik, Joanna Jonkisz oraz Zuzanna Nowak pod kierunkiem dr Iwony Bodys-Cupak, prof.UJ.

W dniu 22 października Pracownię Teorii i Podstaw Pielęgniarstwa odwiedziła grupa studentów studiów drugiego stopnia oraz nauczycieli Zarządzania w Opiece Zdrowotnej Protestant University of Applied Sciences (Protestancki Uniwersytet Nauk Stosowanych) z Berlina. Studenci byli zainteresowani systemem kształcenia Pielęgniarek w Polsce oraz organizacją i warunkami pracy w polskich szpitalach.”

Wizyta ze Szkoły Medycznej Uniwersytetu Pécs z Węgier
21. 03. 2017 r.